Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

Western show a country bál 1. augusta 2009

Western Show a Country bál 

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sa uskutoční najväčšia akcia v letnej sezóne, a to Western show a country bál.
Ako vždy, sa akcia uskutoční prvú augustovú sobotu, teda

1.8.2009.

 

Program sa začína od 14.00 hod. a potom sa už bude na čo dívať až do večera. Komu sa nebude chcieť ísť domov, môže tu ostať na zábavu v country štýle pri živej hudbe až do konca.

 Obrázok z western show a Country bál -u z roku 2006Program pozostáva z vystúpení na koni, konkrétne má Bertram Beták, majiteľ farmy, so svojím koníkom Lordom nacvičený westernový trail, do ktorého každým rokom pridáva nové prvky, ďalej indiánske vystúpenie, kde ide o absolútnu dôveru jazdca ku koňovi a naopak, kde koník reaguje na najmenší podnet, často bez dotyku a ukazuje zaujímavé kúsky pri práci jazdca zo zeme, ale neskôr aj z chrbta, samozrejme bez sedla, len na indiánskej dečke. Asi najlákavejším vystúpením tejto dvojice je ohňová show za súmraku, ktorú ťažko opísať, treba prísť a pozrieť si. Na koníkoch sa ukážu aj ostatní jazdci z farmy s nacvičenými choreografiami, ktoré sú vždy zároveň aj krátkym príbehom zo života kovbojov a ladies divokého západu. Pre deti sú nachystané klaunovské humorne ladené scénky. V ostatných rokoch videli, ako sa šašovia snažili osedlať všetko, čo sa dalo, až kým nedostali koníka a nakoniec si aj zajazdili, alebo šaša kovboja, ktorý krotil ozajstného divokého mustanga, taktiež úspešný stret dvoch odlišných kultúr, a to boj, ale aj uzmierenie medzi šašom kovbojom a šašom indánom a posledne preletela iskra medzi šašom kovbojom, a smelou šašulou slečnou, ktorú prepadol a ona prepadla jeho a skončilo to ako ináč-láskou.
Donútiť koňa, aby preskočil cez ohnivú priehradu to už vyžaduje absolútnu dôveru a profesionalituKeď sa povie western show, každý si určite predstaví „kolty proklatě nízko“, barové tanečnice, streľbu, výbuchy, splašené kone a koče- samozrejme že všetko bude a dokonca aj na jednej kope, v našej tento rok znovu úplne novej westernovej scénke, ktorá je určená pre všetkých. Bude už piata v poradí, keďže sa obnovuje každé dva roky. Je ladená aj parodicky,podfarbená hudbou a je obyčajne najmasovejším vystúpením- jeden rok si zahralo 30 hercov amatérov.

Budeme mať pozvaných aj hostí, a to v podobe tanečného súboru z Bratislavy, Aj návštevníci si budú môcť vyskúšať jednoduché krokové variácie a určite sa pokochajú ladnosťou pohybov zladenou s krásou kostýmov. Ďalším hosťom sa nebránime, prihláste sa, alebo dajte tip. V prestávkach budú mať možnosť diváci aj zasúťažiť si, ako dospelí, tak aj deti. Odmenou pre víťaza bude vecná cena, alebo v pripade záujmu vyučovacie hodiny jazdenia zadarmo.
Ešte sme nespomenuli občerstvenie, ktoré je súčasťou v podobe nealko aj alkoholických nápojov, z jedál ponúkame guláš, klobásu, mastný chlieb s cibuľou a čipsy, alebo sladkosti pre deti. Nezabudnite si pre nás rezervovať voľný víkend z dovolenkového času. Nech sa páči, prídite, ste u nás vítaní.