Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

Výučba jazdenia

Staré arabské príslovie hovorí, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Za pravdu nám dá určite každý, kto sa upísal práve jazdeniu. Touto cestou ale oslovujeme úplne všetkých, ktorí vo filmoch obdivovali smelých jazdcov a sami si niekedy predstavovali, ako cválajú zasneženou krajinou(horúcim pieskom, či na brehu mora...) a doháňajú svoju lásku(bojujú so zločincami, či zachraňujú život priateľa). Prečo o tom iba snívať? Príďte a vyskúšajte si, či  arabské príslovie hovorí pravdu a či by ste aj Vy uspeli napr. ako kovboji v minulom storočí na Divokom západe.  

Image


Jazdenie má oproti väčšine iných športov tú výhodu, že začať s ním sa dá v ktoromkoľvek veku a v ktorejkoľvek váhovej kategórii, zároveň nevyžaduje vysokú fyzickú silu, ale skôr súlad svalov s pohybom celého tela + zladenie sa s koníkom. O tom ale bližšie až na hodine, kde sa môžete všetko potrebné naučiť.

 

Hodina, 60 minút, jazdenia, obsahuje


1.    výučbu jazdenia (optimálne minimálne 10 hodín pre začiatočníkov, aby sme mohli hovoriť o základoch jazdenia), a to:
•    odborný výklad cvičiteľa 
•    rozcvičenie jazdca aj koníka, získavanie dôvery
•    spočiatku jazdenie na lonži, teda koník je aj pod kontrolou cvičiteľa 
•    postupné samostatné jazdenie v priestoroch farmy, zdolávanie prekážok
•    vychádzka do blízkeho okolia farmy vo všetkých osvojených chodoch(krok, klus aj cval podľa zdatnosti jazdca)
•    po prvej jazde máte možnosť odrieknuť ďalšie jazdy, alebo ich vyplatiť
2.     vychádzka do okolia 
•    možná aj kroková vychádzka pre úplných začiatočníkov (naučíte sa tu sedieť na koni a pokocháte sa prírodou)
•    pre pokročilých jazdcov(vo všetkých chodoch podľa Vášho priania)

Image

Na farme preferujeme westernový štýl jazdenia, pretože sa nám zdá za najpriateľnejší vzťah človeka ku koníkovi, ktorý je založený na partnerstve. Základy sa ale vyučujú  v anglickom štýle jazdenia a jazdec sa môže sám rozhodnúť, k čomu inklinuje skôr.


Hodina jazdenia stojí 10 €, bez rozdielu, či ide o výučbu, alebo vychádzku. Ak sme vo Vás prebudili túžbu, neváhajte a splňte si svoj sen. Ozvite sa nám prostredníctvom stránky, alebo telefónu(Beták: 0905/337 067) Tešíme sa aj na Vás.