Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

Vystúpenie s koňom a bičmi

Na spestrenie akejkoľvek akcie pod holým nebom, prípadne v hale s priestorom aj pre koníka, či biče, ponúkame:
•    nacvičené vystúpenie zohratej dvojice, a to koníka menom Choisy a jazdca menom Bertram Beták, ktorí majú nacvičený trail alebo indiánske vystúpenie.
•    vystúpenie s bičom
•    klaunovské vystúpenie

Image

 

Trail je vlastne prekonávanie prekážok na zemi v troch chodoch, pričom je dôležitá uvoľnenosť, ochota, inteligencia a obratnosť koníka, ale aj súhra s jazdcom. Možno ho nazvať aj „westernovým“ parkúrom. Trať trailu simuluje prekážky, s ktorými sa pracovný kôň na západe bežne stretával každý deň na ranči, napr. cúvanie, ustupovanie do boku na obidve strany, otáčanie v minimálnom priestore a pod. Prvé súťaže v traili poriadali samotní kovboji po večeroch, keď oddychovali. K vystúpeniu ponúkame aj slovný výklad, aby diváci vedeli lepšie oceniť šikovnosť a nadanosť vyššie spomenutej dvojice. Bonusom tohto vystúpenia sú rôzne kreácie s bičom v sedle. Za potlesk sa koník odmení poklonou.


Indiánske vystúpenie je založené na sugestívnej hudbe a bezhraničnej dôvere koníka a jazdca, znovu Lorda a Bertrama Betáka. Tentokrát koník poslúcha pokyny jazdca bez toho, aby sa ho dotkol, neskôr jazdec na indiánskej dečke prehodenej cez chrbát koníka imituje nájazdy indiánov a rôzne bojové techniky, napr. hod oštepom, či tomahavkom v cvale na cieľ, podľa podmienok aj ohňovú show. 
V prípade, že sa neviete rozhodnúť, obidve vystúpenia sa dajú prepojiť.

Image

Image

 

Image

 

Klaunovské vystúpenie je vystúpenie pre deti, ale osloví aj dospelých. V ponuke máme viacero krátkych etud. Keby som mal koňa, je viazaná na farmu, nakoľko v nej účinkujú aj zvieratá.  Traja šašovia skúšajú nahradiť koníka, ktorý im učaroval, ale nemajú ho- prechádzajú od chodúľ, cez korčule, skateboard a bicykel až po hus, pštrosa, kozu a poníka, kým im neponúknu ozajstného koňa. Pri presadzovaní vlastného nápadu šašovia osedlávajú všetko, čo im príde pod ruku, kde vznikajú humorné situácie, ktoré sú umocnené účinkovaním zvierat.

Krotenie divokého mustanga je práca pre šaša kovboja, ktorý sa snaží vlastné neskúsenosti použiť pri stretnutí so živým koňom- hrajú ho ďalší dvaja herci.

 

Image

 

Kovboj verzus Indián je stret dvoch absolútne odlišných kultúr pri ulovení tej istej kačice. V scénke nechýbajú výstrely, vojnová sekera, luk a šípy, whisky a fajka mieru a samozrejme hapyend ako noha.
Niekedy na Západe je výjav z divokého západu, kde okrem tvrďasa banditu a po dobrodružstve bažiacej slečinky vstupujú do hry silné emócie. Tie prevalcujú obidvoch aktérov a bude ruka v rukáve. 


Vystúpenie s bičmi  prezentuje rôzne techniky práce s bičom.
Laické oko určite potešia akrobacie s bičom  ako: vyrážanie šatiek a cigariet z ruky, aj z pusy, trhanie novín s bičom, práskanie balónov, alebo zrážanie pohára na hlave. Pretože sa je na čo dívať, človek s takým umením má úspech u opačného pohlavia. Čo sa stane, ak dotyčná osoba žiarli na úspechy svojho milého a rozhodne sa ho trošku zneistiť vo svojej oddanej láske a vzniká tak pomyselný trojuholník? To si  už môžete pozrieť pri tomto vystúpení, ktoré má hneď niekoľko verzií. V duchu divokého západu sa o Vašu  zábavu postará šampión Joe, šarmantná Maryloo, a pomocník šerifa Tomy.

Image

 

Na ľudovú nôtu si zaplieska švárny Janíčko, ako bude pískať, tak nebude skákať jeho milá Anička a do všetkého sa pripletie aj dedinský ťulpas Kubo.


Nové prepracovanie vystúpení s bičmi je aj v duchu rómskej kultúry, kedy Araňa už zunovala po troch deťoch život na divoko a prestáva veriť sľubom Deža o šťastnom manželstve. Ide spraviť dieru do sveta ako ináč, ak nie na doskách, čo svet znamenajú. Ako to dopadne so šikovnosťou bičujúceho Deža a asistujúcej Arane, je predmetom scénky.


Obdobou sú ešte bičovanie počas plavby na pirátskej lodi, kde sa schyľuje k vzbure a najklasickejší námet v duchu divokého západu, a to nezabudnuteľný, neprekonateľný Limonádový Joe. Ako by to asi vyzeralo bez pušného prachu a munície, vám sprostredkujú LJ, Vinifred Goodmenová a Hogofogo v bičovej variácii.
Vyberte si vystúpenie, ktoré sa viac hodí k štýlu Vášho podujatia a určite ho oživí svojou nápaditosťou a jedinečnosťou.