Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

Power Point prezentácia farmy

Pripravili sme pre Vás Power Point Prezentáciu našej farmy, aby ste ju mohli ukázať deťom i rodičom.

 

Prezentáciu si môžete stihnut kliknutím na tento odkaz:

Stiahnuť prezentáciu  >>>
Image

 

Textová časť prezentácie:

„Človek je takým, akým ho robí spôsob využívania jeho voľného času.“
   Tento výrok stručne a výstižne charakterizuje jeden z hlavných dôvodov vzniku našej organizácie, ktorá je tu pre širokú verejnosť otvorená viac ako 15 rokov. Volá sa Detská farma Humanita. Je to územie o rozlohe 4 ha, kde sa stretnete s unikátnym spoločenstvom zvierat a ľudí, ktoré vás osloví aj prostredím ako vystrihnutým z vidieckych obrazov. Miesto ako stvorené na výlet, či návštevu. 

1. Detská farma Humanita(DFH)
   DFH je otvorená pre širokú verejnosť počas celého roku.  Z názvu ,detská, vyplýva, že našou cieľovou skupinou sú hlavne deti. Tie nás navštevujú väčšinou s rodičmi, ale aj sami, v závislosti od veku. Môžu prísť kedy chcú: vo všedný deň, cez víkend, aj cez sviatok. Vždy im máme čo ponúknuť.  Napríklad posedenie na čerstvom vzduchu, oddych a relax medzi zvieratami, tak ako kedysi na dedine u babičky, ale aj poctivú únavu z práce, ak sa rozhodnú pomáhať a priložiť ruku k dielu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do víkendových a letných táborov.

2. Kde nás nájdete
   DFH sa nachádza na západnom Slovensku  v Nitrianskom samosprávnom kraji v regióne  Šaľa. Od mesta je vzdialená cca 4 km obec Kráľová nad Váhom  a na jej konci vás poľná cesta dovedie až priamo na farmu.

Naše súradnice sú GPS: N 48.175204 , E 17.833285

U NÁS NÁJDETE

3. DOMÁCE ZVIERATÁ
   Najširšia kategória zvierat, ktoré boli prvými obyvateľmi farmy. Môžete si pozrieť všetky druhy hospodárskych a domácich zvierat, od hovädzieho dobytka, cez kozy, ovce, ošípané, somáre, kone a poníky, ďalej všetky druhy domácej hydiny, ako sú sliepky, kačky, husi, morky, holuby, ku králikom až po najčastejších obyvateľov dvorov, a to psi a mačky.

4. EXOTICKÉ ZVIERATÁ
   Ich pobyt na farme bol podmienený záujmom návštevníkov, ale aj nezáujmom, lebo niektoré sme dostali do daru, keď ich pôvodní majitelia zunovali. V súčasnosti si deti aj dospelí u nás na farme môžu pohladkať, či nakŕmiť bielu dvojhrbú ťavu Lalitu alebo nosáľku Agátu. Taktiež si môžu prezrieť množstvo exotických zvierat, ktoré sa aklimatizovali na naše podmienky a dobre si nažívajú s ostatnými zvieratami, ako napr. lamu, papagáje, fretku, mývala, pávov(tí sú rozmnožení na min.40 kusov) muflóna aj emu.

5. TERÁRIUM
   Ďalšie exotické zvieratá, ktoré by naše zmeny ročných období a výkyvy teplôt nezvládali, sú umiestnené v špeciálnych teráriách a akváriách. K týmto obyvateľom farmy patria opica Kuki-kosmáč bieločelý, kraby, hady, opička Tamarka-tamarín žltoruký, myš trávna, tarantula, degu čílsky, krokodíl, alebo leguán zelený. Do prezentácie sa nezmestili bazilišok, agamy, mloky axolotly, ryby pirane, cyklidy, sumce, žraloky, africké slimáky, hlodavce pieskomily, škrečky, bieli ježkovia, korytnačky vodné, mnohonožky africké, šváby... Treba prísť a pozrieť:-))

POZÝVAME VÁS NA

6. GAZDOVSKÝ DVOR
   Nefalšovanú atmosféru vidieka bez zbytočných prikrášlení so všetkým, čo k tomu patrí, teda aj po zemi slama, či pierka, vám ponúka práve Detská farma Humanita. U nás sa stretnete s históriou a folklórom na každom kroku- staré kolesá, koče, vozy, pluh, náradie, chomúty, merice a korytá sú súčasťou interiéru farmy.

7. VÝLET
   Pre skupiny detí zo základných a materských škôl poskytujeme možnosť prehliadky po farme so slovným výkladom. Deti majú možnosť dozvedieť sa všetko, čo ich zaujíma zo života zvierat. Staré pečivo a zelenina, či ovocie sú vhodným prilepšením pre zvieratá a radostnou skúsenosťou pre deti s kŕmením. Zároveň  môžu zvieratá pozorovať, porovnávať, pohladiť, ovoňať, počúvať ich reč, rozlišovať rôzne druhy vajíčok, kravu a kozu aj podojiť, môžu ich nakresliť, zobrať si pierko, alebo konské vlasy a teda zážitkovým učením komplexne poznávať ríšu zvierat. Poskytujeme priestor pre plnenie množstva výkonových štandardov z predprimárneho a primárneho vzdelávania detí podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0 a 1. Po prehliadke majú deti možnosť povozenia sa na koni.

8. JAZDENIE
   „Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta“ je citát, ktorý dosvedčí asi každý, kto si raz vyskúšal povoziť sa na koníkovi. Hlavne deti si prídu na svoje, ale jazdiť môže každý bez rozdielu veku, váhy, či pohlavia. Na LOH v Londýne boli najstaršími športovcami jazdci.
Na farme vás povozíme na koníkovi, alebo aj naučíme jazdiť a potom sa už dá ísť na konské vychádzky do okolia farmy.

AKCIE ORGANIZOVANÉ POČAS SVIATKOV A PRÁZDNIN


9. TRADIČNÉ AKCIE
   Niekoľkoročnú tradíciu na farme majú oslavy veľkej noci, 1. mája, Mikuláša a živého betlehemu. Veľká noc a sviatky jari majú návštevníkom pripomenúť naše tradície a zvyklosti. Všetci si môžu upliesť korbáč, spraviť frndžadlo, zahrať sa guľky, namaľovať kraslicu a v nedeľu vyniesť k Váhu Morenu a upáliť ju. Postaviť máj si vyžaduje silných chlapov spomedzi osadníkov farmy, ale aj návštevníkov. Vyznáme si lásku, pobozkáme sa pod rozkvitnutou halúzkou a pozor na šípy Amorov, ktorí sú pripravení zasiahnuť vás. Mikulášska akcia bola na farme po prvýkrát v roku 2011. Kto chcel, prišiel sa pozrieť, ako to vyzerá u Mikulášovcov pre Vianocami. Punč, medovníky, trpaslíci a možnosť pošepkať do ucha Mikulášovi vianočné želanie sa stretlo so záujmom, preto pokračujeme aj tento rok. Posledná akcia bola prvou, ktorú sme zorganizovali a preslávila nás. Sme najväčším živým betlehemom na Slovensku. Počas zimných prázdnin znázorňujeme celý biblický príbeh narodenia Ježiška za sprievodu hovoreného slova aj hudby a dotvárame tak vianočnú atmosféru pre všetkých, ktorí nás prídu pozrieť.

10. WESTERN SHOW A COUNTRY BÁL
   Ako plagát hlása, vždy prvú augustovú sobotu sa farma mení na divoký západ, kovbojov, indiánov a všetko, čo dokresľuje atmosféru zašlých časov a slávnych westernových príbehov. V našej réžii si návštevníci môžu pozrieť viacero štýlov jazdenia, súťaže aj tancovanie na koni, ohňová šou, ďalej klaunovské vystúpenia pre deti, ale aj veľkú divadelnú scénku-paródiu v duchu prekliato nízkych koltov. Nechýba živá hudba, súťaže pre deti aj dospelých, tanečníci a večerný country bál. Program na celé popoludnie aj noc pod holým nebom.

11. TÁBORY
   Ponuka pre všetky deti s dobrodružstvom v srdci a láskou k prírode, ktorá sa na farme nedá obísť, lebo je jej neoddeliteľnou súčasťou. Tábor Indiánske leto je zameraný na spoznávanie života Indiánov a hlavne ich úcty ku všetkému a prezentovaniu filozofie Ži a nechaj žiť.
Jazdecký tábor je bedekrom o živote koňa, s koňom a na koni. Úplný začiatočník sa u nás za týždeň naučí základy jazdenia a v nedeľu sa v malej exhibícii predvedie pred rodičmi.


   „Človek, ktorý dobre vychádza zo zvieratami, vychádza aj s ľuďmi“, je ďalšie heslo, ktoré sa snažíme všetkými aktivitami a pôsobením našej organizácie prezentovať okoliu. Ak s nami súhlasíte, určite nás navštívte. Deťom poskytnete nezabudnuteľný zážitok a zároveň podporíte dobrú vec. Týmto chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľajú na napredovaní farmy. Sme neinvestičný fond a sme odkázaní na pomoc druhých, ktorí tak tvoria našu víziu zmysluplnej budúcnosti. Bližšie informácie si o našich aktivitách môžete nájsť na tejto webovej stránke.