Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

Výhodný výlet pre deti Vašej školy

Vážená pani riaditeľka, Vážený pán riaditeľ! 

ImageNemáte ešte naplánovaný výlet pre deti Vašej školy, alebo prekvapenie pri príležitosti týždňa detskej radosti a s ním spojenú oslavu sviatku MDD?

Využite našu ponuku návštevy Detskej farmy Humanita, ktorá za týmto účelom funguje aj tento rok v mesiacoch od apríla až do konca školského roka (v prípade dobrého počasia aj v septembri a októbri).

Detská farma Humanita, n.f., je nezisková organizácia, ktorá prezentuje unikátne spoločenstvo ľudí a zvierat na území zhruba 4 hektárov, ktoré sa dá prirovnať k väčšiemu hospodárskemu dvoru. Domov si tu nájdu všetky známe domáce a hospodárke zvieratá, ale aj zvieratá exotické (medvedík čistotný, ťava dvojhrbá, nosáľ červený, ovca kamerunská, lama, emu hnedý, pštros africký...), ktoré majú deti možnosť spoznávať spontánne, priamym kontaktom s nimi.

Detská Farma Humanita  ponúka nielen výlet, ale aj podujatie  s aktívnym výchovno-vzdelávacím programom, zameraným na vytváranie kladného vzťahu k prírode, k zvieratám a k zachovaniu ľudových zvykov a tradícií spolu s oboznamovaním sa s tradičnými remeslami a ich pracovnými postupmi.

Výlety sú možné aj cez letné prázdniny pre CVČ, alebo denné letné tábory, s možnosťou teplého obeda.

Program návštevy zahŕňa:

  • Prehliadka po celej farme (cca 1 hod) spojená so slovným výkladom o jednotlivých zvieratách, spôsobe ich života(srsť-perie, domáce-hospodárske-exotické, párno-nepárnokopytníky, bylino-mäsožravé...) + potešenie sa pri pohľade na množstvo mláďat   
  • Obnovená expozícia terárijných a akvarijných zvierat(hady, pavúky, jaštery, krokodíl, žralok, malé hlodavce, ježkovia, ryby, opice...)    
  • Vozenie na koníkoch 

 

Ďalšie možnosti sú:

  • Kŕmenie zvierat- vhodné sú suchý chlieb, či pečivo, stará mrkva, jabĺčko
  • Opekanie na ohni
  • Voľné priestranstvo pre loptové aj iné hry
  • Bufet 

 

Vstupné na farmu je 2,50 € a vozenie na koníkovi je 1 € na osobu.

Výlety sú možné aj cez letné prázdniny pre CVČ, alebo denné letné tábory, s možnosťou teplého obeda.

V prípade Vášho záujmu Vás prosíme, aby ste návštevu vopred ohlásili na tel. č.  0905 337 067 (p. Beták). 

 

  tava