Detská farma Humanita

Ukážte svojmu dieťaťu, ako vyzerá skutočná farma.
Všetky zvieratá naživo v tesnej blízkosti.

FARMÁRSKE KRÚŽKY

Je krava fialová? Koľko nôh má stonožka? Ako spia ryby? Prečo had vyplazuje jazyk? Bude pršať, keď sa somáre váľajú?

Čo je koryto, merica, kolovrat, rumpľa, súsek, gánok, pitvor, cidlina, zlodejka, chvostovka?

Príď si zahrať sedliaka, čerta, anjela, kráľa, lenivé prasiatko, ľudovú maškaru, pastiera, klauna, ale aj kovboja či indiána.

A ešte aj omnoho viac. Nové krúžky na Detskej farme Humanita. Zadarmo. Príď. Hoci aj dnes. Bližšie info na letáku, alebo t.č. 0905 337 067.

 

Logo kruzkarov

 

Hoci je už za chvíľu koniec školského roku a krúžky sa väčšinou vyberajú v septembri, chceme byť v predstihu a zabezpečiť si nových členov hoc aj odzajtra, alebo v septembri budúceho školského roku. Naša ponuka je jedinečná hlavne z toho dôvodu, že ťa neobmedzuje finančne, teda je pre všetkých tých, ktorí majú skutočný záujem o ponúkané aktivity. Všetky krúžky vychádzajú zo života farmy, cez každodenný kolobeh a organizovanie rôznych akcií pre verejnosť. Naše krúžky nie sú ako väčšina, lebo netrvajú hodinu, ale koľko chceš a to v pracovnom týždni jeden deň, ktorý si zvolíš. Ak sa ti bude páčiť, prídeš aj cez víkend(nepovinné). Zároveň ťa nijako nezaväzujú. Prídeš, vyskúšaš a ak nebudú napĺňať tvoju predstavu, tak odídeš.

Za tvoju bezplatnú účasť na krúžkoch žiadame ako protihodnotu tvoju dobrovoľnú pomoc pri chode farmy, pričom sa dozvieš všetko, čo budeš chcieť vedieť o zvieratách, o našich predkoch a ich spôsobe života, o ľudových remeslách, ale aj o nových technikách práce pre zručné ruky, naučíš sa základom divadla od čias kočovania až po súčasné divadelnenie. O aké krúžky teda ide?

FARMÁR- letná reality šou na TV Markíza a druhá séria, ktorá prebieha momentálne, asi spropagovala život na farme, ale či to je tak, alebo ináč, sa môžeš presvedčiť iba na ozajstnej farme, nie akože cez telku. Tento krúžok je hlavne pre miláčikov zvierat, ďalej pre deti, ktorým mama nedovolí doma chovať zvieratko. Príď si vyskúšať, čo všetko znamená starať sa o zvieratko, že kŕmenie nie je všetko, iba začiatok a ten pokračuje cez česanie, čistenie kotercov, venčenie, ošetrovanie, diskusie s veterinárom... Svojim záujmom a účasťou nám pomôžeš zlepšovať chov našich zvierat, lebo vždy je čo zdokonaľovať a čím väčší počet chovateľov, tým lepšie.

REMESELNÍK- je chalan alebo baba, ktorá má blízko nie len k jemným prácam s rôznym materiálom(papier, koža, lepenka, látky, priadze...), ale aj ku klincom, kladivu a ďalšiemu náradiu, ktorého je v dielni neúrekom- od drobných opráv na farme- oprava plotu, lavičiek...až k vyhotoveniu domčeka pre zvieratko, alebo bábkového divadielka, tzv. paravánu pre divadelníkov, bábok alebo masiek na fašiangy, MDD ale aj western show v lete. Fantázii sa medze nekladú a náradia aj materiálu je dosť.

DIVADELNÍK- je klasický divadelný krúžok, akých je viacero na výber aj v meste, ale u nás je väčšinou pod holým nebom a súvisí aj z celoročnými aktivitami na farme, napr. sme oživili domček Mikuláša a jeho pomocníkov, alebo živý betlehem- hraný biblický príbeh narodenia Ježiška, fašiangový sprievod originálnych ľudových masiek,  hraná šibačka na veľkú noc (vypadli pre zlé počasie, ale na budúci rok sa možno zadarí) a divadielka (s bábkami, maňuškami, aj bez) pre malé deti, lebo sa ich dožadujú, alebo klaunovské vystúpenia a ešte všeličo a bársčo...Príď a buď čím len chceš, v divadle je(akože) všetko povolené, necháme sa inšpirovať aj tvojimi nápadmi.

+BONUS- pre všetkých krúžkarov ako odmenu ponúkame vozenie sa na koni. Krúžkarom, u ktorých uvidíme hlbší záujem o krúžok, poskytneme hodiny jazdenia zadarmo, kde sa môžu naučiť základy samostatného jazdenia na koni a byť aj JAZDEC.

Ak sa nevieš zadeliť do krúžkov, nevadí. Môžeš byť z každého rožku trošku, ako je to v logu. Prvoradý je tvoj záujem. Ak sa dobre cítiš na čerstvom vzduchu, medzi zvieratami, tak si na správnej adrese. Ak ťa baví vyskúšať si žiť ako kedysi, tak určite príď zmysluplne tráviť svoj voľný čas k nám na farmu.

 

V prípade väčšieho počtu detí je možné zabezpečiť aj dovoz k nám na farmu, keďže sme mimo mesta Šaľa. Pre ekologicky zmýšľajúcich členov je tu v prípade dobrého počasia možnosť dopravy na bicykli, čo trvá cca 20minút po násype a ešte robíte niečo pre svoje zdravie:-)